Velosprint original bike shop

Rady a návody

5 tipov ako na jar neprechladnúť na bicykli

Poznáte to: na slniečku teplo, v tieni chladno - to je typické práve pre jarné obdobie. Aby vás hneď po prvej jazde na bicykli nezastavilo prechladnutie, inšpirujte sa našimi radami, ako sa čo najlepšie obliecť a na čo si dať pozor.

Krosový alebo horský bike - podľa čoho sa rozhodnúť?

Aké sú hlavné rozdiely medzi krosovými a horskými bicyklami? Ako sa rozhodnúť, ktorý z nich je pre vás vhodnejší? Radi vám s výberom pomôžeme v našich predajniach, tu je niekoľko rád od našich cykloporadcov.  

Ako pripraviť bicykel na novú sezónu

Ani vy sa už neviete dočkať teplých jarných dní, aby ste mohli vymeniť gauč v obývačke za lúku a čerstvý vzduch? V marci síce týchto dní ešte nebýva veľa, ale určite sa oplatí využiť tie teplejšie a slnečné na prvé tohtoročné kilometre na bicykli.  

Ako uložiť bicykel na zimný spánok

Presadáte v zime z klasického na stacionárny bicykel pred televízorom? Tak si určite prečítajte naše odporúčania, ako najlepšie „zazimovať“ váš bicykel tak, aby ste mohli na jar bez problémov rozbehnúť novú sezónu.

4 dobré rady ako sa obliecť v zime na bicykel

Ak vás bicyklovanie naozaj baví, nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste sa ho mali v zime vzdať. Stačí sa len dobre obliecť a môžete vyraziť za dobrodružstvami úžasnou zimnou krajinou, ktoré vám ostatní môžu len závidieť.

Cyklistické okuliare zmenia váš pohľad na svet

Aké okuliare sú najlepšie pri jazde na bicykli? Číre, žlté, tmavé, polarizované, fotochromatické? Ktoré sú lepšie do slnka, v šere, v meste, v lese? A ako si z bohatej ponuky vybrať tie pravé?

Suchý chrbát, opálené nohy - čo si obliecť v lete na bicykel

Stačia vám v lete na bicykel tričko a „kraťasy“? Áno, pokiaľ sa vyberiete na jedno zdravotné do vašej miestnej krčmičky s kamarátmi. Na cyklovýlet je však určite treba lepšie oblečenie, poradíme vám, ako vybrať to správne.

Od fľaše ku camelbaku

Fľaša s vodou je nevyhnutným doplnkom každého cyklistu, v letných horúčavách ani nehovoriac. Pri náročnom stúpaní alebo zjazde však môže byť nepohodlné hmatať po fľaši, ktorá vám môže navyše ľahko vypadnúť z ruky. Riešením je rezervoár na vodu, camelbak, z ktorého sa môžete napiť kedykoľvek.

Ako vybrať najlepšiu prilbu

Prilba je nielen povinnou výbavou - pre deti do 15 rokov vždy a pre starších mimo obce - ale najmä užitočnou ochranou, ktorá môže vám alebo vašim deťom doslova zachrániť život! Aby splnila svoj účel, musí byť kvalitná, musí na hlave dokonale sedieť a byť dostatočne upevnená, aby „nelietala“. Ako vybrať najlepšiu prilbu?

Zadok ako v bavlnke

Správny výber cyklistického sedadla je hotová veda. Aby vás nič netlačilo a nebolelo, aby sa vám sedelo pohodlne, aby vám neprestala prúdiť krv v citlivých oblastiach... Pri výbere vhodného typu sedadla je potrebné zohľadniť šírku panvy, stavbu tela, štýl jazdy, terén či vzdialenosti, ktoré plánujete absolvovať.

Hodnotenie  [viac]

V súčasnej dobe nie je napísané žiadne hodnotenie.

Reklama

Hyundai