Velosprint original bike shop

Rady a návody

Mať bicykel vo vzduchu sa oplatí

Uloženie biku na zimný spánok robíme väčšinou podľa toho, koľko bicyklov potrebujeme uskladniť a aké možnosti nám poskytuje náš príbytok. Či už je to v byte, v garáži alebo na balkóne, treba dodržať niekoľko hlavných zásad. Prečítajte si, ako je najlepšie uskladniť bicykel na zimu.  

Posezónny servis šetrí peniaze

Patríte k ľuďom, ktorí zosadnú z bicykla po poslednej jazde v sezóne, oprú ho o stenu a zaujímajú sa oň zase až na jar? Možno neviete o tom, že takto skracujete životnosť bicykla až o tretinu! Prečítajte si, prečo je dobré venovať pozornosť práve jesennému servisu bicykla a objednajte sa čo najskôr. 

 

Na jeseň ako cibuľka

Chlad, vietor a dážď, to sú traja najväčší nepriatelia cyklistu v jesennom období. Pomoc je však ľahká - správne oblečenie. Poradíme vám, ako sa obliecť, aby ste si mohli vychutnávať krásy jesennej prírody. Bola by škoda zavesiť bicykel na klinec len kvôli chladnejšiemu počasiu...  

5 tipov ako na jar neprechladnúť na bicykli

Poznáte to: na slniečku teplo, v tieni chladno - to je typické práve pre jarné obdobie. Aby vás hneď po prvej jazde na bicykli nezastavilo prechladnutie, inšpirujte sa našimi radami, ako sa čo najlepšie obliecť a na čo si dať pozor.

Krosový alebo horský bike - podľa čoho sa rozhodnúť?

Aké sú hlavné rozdiely medzi krosovými a horskými bicyklami? Ako sa rozhodnúť, ktorý z nich je pre vás vhodnejší? Radi vám s výberom pomôžeme v našich predajniach, tu je niekoľko rád od našich cykloporadcov.  

Ako pripraviť bicykel na novú sezónu

Ani vy sa už neviete dočkať teplých jarných dní, aby ste mohli vymeniť gauč v obývačke za lúku a čerstvý vzduch? V marci síce týchto dní ešte nebýva veľa, ale určite sa oplatí využiť tie teplejšie a slnečné na prvé tohtoročné kilometre na bicykli.  

Ako uložiť bicykel na zimný spánok

Presadáte v zime z klasického na stacionárny bicykel pred televízorom? Tak si určite prečítajte naše odporúčania, ako najlepšie „zazimovať“ váš bicykel tak, aby ste mohli na jar bez problémov rozbehnúť novú sezónu.

4 dobré rady ako sa obliecť v zime na bicykel

Ak vás bicyklovanie naozaj baví, nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste sa ho mali v zime vzdať. Stačí sa len dobre obliecť a môžete vyraziť za dobrodružstvami úžasnou zimnou krajinou, ktoré vám ostatní môžu len závidieť.

Cyklistické okuliare zmenia váš pohľad na svet

Aké okuliare sú najlepšie pri jazde na bicykli? Číre, žlté, tmavé, polarizované, fotochromatické? Ktoré sú lepšie do slnka, v šere, v meste, v lese? A ako si z bohatej ponuky vybrať tie pravé?

Suchý chrbát, opálené nohy - čo si obliecť v lete na bicykel

Stačia vám v lete na bicykel tričko a „kraťasy“? Áno, pokiaľ sa vyberiete na jedno zdravotné do vašej miestnej krčmičky s kamarátmi. Na cyklovýlet je však určite treba lepšie oblečenie, poradíme vám, ako vybrať to správne.

Hodnotenie  [viac]

V súčasnej dobe nie je napísané žiadne hodnotenie.

Reklama

24-pay