Velosprint original bike shop

Nové modely CTM 2019

Novinky na sezónu 2019 predstavil aj náš domáci výrobca slovenské CTM. Nové modely vyzerajú viac než sľubne. V krátkom prehľade spomenieme pre nás najzaujímavejšie novinky zo Starej Turej.

Viacmenej už očakávanou novinkou, ktorá pribudla do triedy bicyklov enduro, je CTM SCROLL s 29 palcovými kolesami. V ponuke nájde oproti trojici 27,5 palcových modelov iba jeden 29-tkový, ktorý sa svojou špecifikáciou môže radiť do strednej triedy. Zaujímavý je ale pomer cena/výkon, kde treba vyzdvihnúť jednotky odpruženia od Rock Shoxu, a to Lyrik RC vpredu a Super Deluxe RC3 s expanzkou vzadu so zdvihom 150/150mm. Scroll 29 je postavený na konštrukčne obdobnej báze ako jeho 27,5-kový súrodenec, geometria je však prispôsobná väčšiemu rozmeru kolies.

Ponuka elektrického MTB-čka SWITCH bola rozšírená o lacnejšiu verziu, ktorá je poháňaná motorom Shimano E7000. Drahšia verzia je poháňaná výborným motorom Shimano STePS E8000 tak ako tomu bolo aj u jeho minuloročného predchodcu.

Ponuka e-bikov CTM sa rozšírila o ďalšie kúsky. Pribudli elektrické hardtaily, pánsky pod názvom PULZE a  dámske s menom RUBY. Pánske eMTB-čka sú s 29 palcovými kolesami, dámske majú 27,5 aj 29 palcový rozmer. Nechýbajú ani elektrobicykle mestské a crossové, kde mestské e-bike zastupuje METRIC a crossáky SENZEMestský e-bike Metric nie je žiadnou novinkou, ale na rok 2019 dostáva komplet nový oblek. Batéria, ktorá bola doposial na nosiči, bude po novom v rámci semiintegrovaného riešenia v spodnej rámovej trubke a kooperovať bude so stredovým pohonom Shimano STEPS E 6100, čím sa presunulo ťažisko s kladným efektom na ovládatelnosť bicykla.

Ďalšou novinkou je stále viac oblúbený gravelbike s názvom KOYUK s dvoma modelmi 1.0 a 2.0. Rámovo sú identické, líšia sa iba farebným dizajnom. Oba modely sa tak od sebe líšia hlavne špecifikáciou, ktorá v oboch prípadoch stavila na tradičnú dvojprevodníkovú variantu Shimano. V základe dostanete deväť prevodovú Soru, vylepšený model ponúka jedenásť prevodovú 105-ku.

 

Pre kompletný zoznam modelov CTM 2019 kliknite na tento odkaz.

07.03.2019 | RSS Feed

Hodnotenie  [viac]

V súčasnej dobe nie je napísané žiadne hodnotenie.

Reklama

Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod32 Antivirus a ES

FACEBOOK

Overenie poukážky

Len pre prihlásených!

Reklama

Preprava Geis