Velosprint original bike shop

Prečo bicyklovať?

V zime na bicykli v obývačke

Chýba vám bicyklovanie, ale akosi sa vám nechce vyliezť von do snehu, mrazu a sychravého počasia? Neodkladajte bicykel ani kondičku do skrine, existujú možnosti, ako bicyklovať v teple po celú zimu.  

Zimná cyklistika je výzva, ale stojí za to!

Bicyklovať naozaj v každom počasí je stále viac in, určite aj vďaka novým možnostiam oblečenia a vybavenia bicykla, a tiež novým technológiám. Ak to chcete skúsiť aj vy, tu sú rady skúsených cyklistov, ako vybojovať bitku s chladom, dažďom a vetrom. V článku tiež nájdete užitočnú kalkulačku tzv. pocitovej teploty.  

Specialized BG Fit - vaše otázky a odpovede

V e-mailovom newsletteri sme notifikovali článok o jedinečnej metóde Specialized BG Fit - ako dosiahnuť pri bicyklovaní najlepší výkon, odstrániť prípadné bolesti a užívať si jazdu naplno. Dostali sme od vás množstvo zaujímavých otázok, preto prinášame odpovede - čítajte viac.   

Buďte výkonnejší a rýchlejší - príďte na Specialized BG Fit!

Bolí vás chrbát, krk či nohy? Tŕpnu vám ruky? Rýchlo sa unavíte a neužívate si bicyklovanie tak, ako by ste chceli? Ak ste odpovedali áno aspoň na jednu z týchto otázok, pre vás je vhodný Specialized Body Geometry Fit. Po ňom pôjde tandem „vy a váš bicykel“ dokonale ako švajčiarske hodinky. Čítajte viac. 

 

Prečo (sú) šťastní ľudia (ktorí) bicyklujú...

Vedecké výskumy, skúsenosti lekárov, prieskumy spokojnosti, nech siahnete po hocijakom zdroji, výsledok je jasný: bicyklovanie je ideálnou pohybovou aktivitou prakticky pre každého! Spálite kalórie, je to perfektné kardio cvičenie, a tiež skvelá zábava, ktorá z vás spraví šťastnejšieho človeka. 

Ako sa dostať do jarnej cykloformy

Máte pocit, že máte po zime nejaké to kilo navyše? Že vaša kondícia nerastie automaticky so stúpajúcimi teplotami? Tak vytiahnite bicykel a dajte sa do toho spolu s nami - s našimi jednoduchými radami sa hravo dostanete do formy!

Ako bicyklovanie pomáha kĺbom a kŕčovým žilám

Možno viete, že bicyklovanie je šetrnejšie ku kĺbom ako napríklad beh. Ale viete aj to, že pravidelná jazda na bicykli dokáže zmierniť bolesti kĺbov, a pomáha dokonca aj pri kŕčových žilách? Ak máte artrózu, nadváhu, bolesti kĺbov, či kŕčové žily, alebo im chcete predísť, podľa lekárov je pravidelné bicyklovanie jedno z najlepších rozhodnutí, aké môžete urobiť! Prečítajte si viac.

7 dôvodov pre elektrobicykel

Nájdete ho pod označením turbo bicykel, elektrický bicykel alebo jednoducho e-bike. Je to bicykel s elektrickým motorom, ktorý slúži ako výpomoc pri šliapaní do pedálov. Vytvorí pocit, že sa bicyklujete na rovine aj vtedy, keď práve idete do kopca. Nebude vám robiť problém ani väčšie prevýšenie, pokojne sa môžete pridať ku skupine zdatných cyklistov s lepšou kondičkou a užijete si nielen spoločný rozjazd, ale aj dojazd do cieľa.

Ako bicyklovanie pomáha pri vysokom tlaku

Vysoký krvný tlak je najčastejšou chorobou, ktorá trápi ľudí nad 40 rokov a treťou najčastejšou v zozname tých, s ktorými sa trápia tridsiatnici! Lekárska prax však dokazuje, že pravidelný vytrvalostný pohyb dokáže znížiť tlak tak významne, že lieky už nie sú potrebné. Zaujíma vás, ako na to? Čítajte ďalej.

5 rád ako spáliť kalórie na bicykli

Kedy začať so zdravým zhadzovaním kilogramov, keď nie teraz v lete? Na bicykli a s našimi odporúčaniami vám to pôjde ako po masle, samozrejme nízkokalorickom...

Hodnotenie  [viac]

V súčasnej dobe nie je napísané žiadne hodnotenie.

Reklama

Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod32 Antivirus a ES

FACEBOOK

Overenie poukážky

Len pre prihlásených!

Reklama

Preprava Geis