Velosprint original bike shop
BIKEID - ochrana bicykla

BIKEID - ochrana bicykla

 

BIKEID

Každý deň zmizne na Slovensku 10 až 15 bicyklov.

Systémom projektu BIKEID sa snažíme zabrániť zlodejom jednoducho a ľahko predávať našich dvojkolesových miláčikov záujemcom, ktorí si nemajú ako overiť, či je bicykel kradnutý.

 
Čo je BIKE ID?
 
Jednoduchý spôsob, ako minimalizovať riziko krádeže. Stačí aplikovať QR kód na stanovené miesto rámu bicykla.
 
 
Čo je QR Kód?
 
QR kód je "obdoba" klasického čiarového kódu. V našom prípade je to jedinečný kód pre každý bicykel. Vyrobený z nerezového materiálu, ktorý odolá všetkým poveternostným podmienkam.
 
 

Ako skontrolujem QR Kód?
 
Na jeho prečítanie stačí ľubovoľný smartfón s OS Android, IOS, Windows Mobile a niektorá z voľne dostupných aplikácií, napr. QuickMark, QR Droid ai, ktoré si môžete stiahnuť z Google Play/Apple Store/Windows Phone Store.
 
 
Webová aplikácia

Po aplikovaní kódu na predajni si sám dokončíš registráciu a uvedieš ďalšie doplnkové údaje: výrobné číslo a typ bicykla, čísla komponentov, svoj kontakt, číslo telefónu, atď.
 
 
E-Servisná knižka
 
Do elektronickej servisnej knižky Ti priamo v servise zadajú informácie, čo bolo servisované a akým spôsobom bola závada odstránená. Automaticky máš celú servisnú históriu svojho bike-u.
 
 
Ukradnú mi bike, čo mám robiť?
 
Online zmeníš status bike-u na "kradnutý".
Každý, kto zoscannuje bike s QR kódom, vidí jeho zmenený status, čo znemožňuje jeho ďalší predaj. Zároveň ťa môže nálezca anonymne kontaktovať. 
 
 
Odstránenie QR kódu
 
Môže sa stať, že hrubou silou niekto odstráni kód, čím však automaticky poškodí aj miesto a okolie, kde bol nalepený.
 
 
Opatrnosť pri kúpe
 
Nikdy nekupuj bike, kde je na mieste pôvodného QR kódu nalepená nálepka a pod ňou je rám poškodený odstraňovaním kódu. Opíš si výrobné číslo a v databáze zistíš, či bol bike kradnutý.
 
 
Profesionálna montáž
 
Montáž vykonáva náš vyškolený technik v Specialized Concept Store Nitra na Štúrovej pomocou profesionálneho náradia. Z princípu zachovania autenticity nie je možná domáca montáž.
 
 
Cena
 
Cena za QR kód na váš bicykel s montážou je 50 € s DPH.
 

Hodnotenie  [viac]

V súčasnej dobe nie je napísané žiadne hodnotenie.

Reklama

Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod32 Antivirus a ES

FACEBOOK

Overenie poukážky

Len pre prihlásených!

Reklama

Preprava Geis